Strony internetowe WordPress
CMS - co to jest?

Mówiąc najprościej, systemy zarządzania treścią mają na celu pomóc użytkownikom w zarządzaniu nimi.

Strony internetowe WordPress

System zarządzania treścią lub CMS to oprogramowanie, które ułatwia tworzenie, edytowanie, organizowanie i publikowanie treści. WordPress to system do  zarządzania treścią, który umożliwia tworzenie i publikowanie treści w Internecie.

Nie musisz znać ani jednego wiersza kodu, aby publikować treści za pomocą WordPress. Zaletą dobrego systemu zarządzania treścią jest umożliwienie każdemu użytkownikowi tworzenia treści i zarządzania nimi bez wiedzy technicznej.

Wcześniej średni użytkownik lub mała firma polegała na statycznych stronach HTML, ponieważ nie było ich stać na system zarządzania treścią, który kosztowałby tysiące złotych. Ten problem jest już rozwiązany. WordPress jest oprogramowaniem typu open source i jest darmowy dla każdego.

WordPress jest wykorzystywany na wiele kreatywnych sposobów. Widzieliśmy, jak WordPress jest wykorzystywany do zasilania małych witryn internetowych, blogów, dużych witryn uniwersyteckich, portfeli, portali z listą nieruchomości, wewnętrznego systemu komunikacji dla firm, katalogów internetowych, baz danych filmowych, bazy infrastruktury aplikacji, witryn zręcznościowych i wszystkiego innego co tylko mogę wymyślić.

Strony Internetowe WordPress
Strony Internetowe WordPress
Oto kilka powodów, dla których większość programistów używa WordPressa na stronach klienckich.

Korzystanie z WordPress pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy

Po pierwsze, jest darmowy, w pewnym sensie oczywisty, że oszczędza pieniądze zamiast inwestować w inne oprogramowanie lub CMS. Ale szczególnie oszczędza pieniądze, jeśli pracujesz nad bazą kosztów projektu, czas to pieniądz. Z każdą godziną więcej pracy na kliencie oznacza to o wiele mniej pracy na godzinę. Nie oznacza to, że śpieszymy się z tworzeniem kiepskich stron internetowych dla naszych klientów, ale po co wykonywać pracę, którą można już dla Ciebie wykonać. Pracuj mądrzej, nie ciężej.

 WordPress obsługuje około 30% sieci

Co więcej, ponieważ ma tak dużą moc, wiesz, że ich infrastruktura jest solidna, podobnie jak wbudowane zabezpieczenia. Gdyby tak nie było, po prostu nie urósłby tak bardzo.

Rozbudowane wtyczki i funkcje WordPress

Innym powodem, dla którego urosły one do 30% internetu, jest platforma open source. Każdy może tworzyć wtyczki i motywy, aby dodawać i ulepszać funkcjonalność witryn WordPress. Dzięki obszernej bazie wtyczek dostępnej za darmo, możesz dodać naprawdę wszystko, czego potrzebujesz do swojej witryny za pomocą kilku kliknięć przycisku. Począwszy od SEO, optymalizacji obrazu, buforowania, udostępniania w serwisach społecznościowych, Google Analytics, suwaków, funkcji aktywowania, galerii itp., Nawet nie wiedząc, jak działają one w zapleczu. Napisaliśmy też o jednej najlepszej wtyczce WordPress, jeśli jesteś zainteresowany.